Projektowanie wnętrz


Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie – architekt wnętrz i klient – jest niezobowiązujące. Rozmowa ma pomóc klientowi przekonać się, czy jako architekt wnętrz nie tylko sprostam jego oczekiwaniom, ale czy jestem w stanie go pozytywnie zaskoczyć swoją oryginalnością i wiedzą. Projektant na spotkaniu poznaje wstępne oczekiwania i upodobania właścicieli, po czym określa zakres prac i koszt wykonaniu projektu wnętrz.

Podpisanie umowy

Wraz z podpisaniem umowy określającą wzajemnie obowiązki i wpłatą zaliczki na poczet wykonania projektu wnętrz rozpoczynamy pracę.

Inwentaryzacja

Pierwszym krokiem pracy jest inwentaryzacja stanu istniejącego wnętrza budynku podlegającego opracowaniu.
Projektant wnętrz sporządza dokładny plan istniejących ścian konstrukcyjnych i działowych, punktów hydraulicznych, elektryki, wentylacji.

Warianty koncepcji

Obojętnie czy właściciel ma swoją wizję zaprojektowania wnętrza czy nie, przedstawiam na rysunkach i wizualizacjach wszelkie możliwe warianty zagospodarowania przestrzeni, aby klient był świadom, jak może być zaaranżowane wnętrze po zmianach. Projektowanie wnętrz otwiera wiele możliwości. Różnorodne wizualizacje pod względem układów sufitów podwieszanych, oświetlenia, zabudów, kolorystyki, wykończenia ścian, rozmieszczenia mebli itp. dają klientowi możliwość poznania i wypowiedzenia się. Nie ograniczam ilości wizualizacji. I tak wspólnie dochodzimy do wybrania odpowiedniego wariantu projektu wnętrza. Wizualizacje są bardzo szczegółowe i realistyczne, o czym świadczą poniższe przykłady.

Dopracowanie wybranego wariantu

Na tym etapie projektowania wnętrz wybrany wariant funkcjonalny i aranżacyjny zostaje uszczegółowiony. Dążę do tego, aby klient miał jak najbardziej rzeczywiste wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądało jego życie w nowych warunkach oraz o efekcie finalnym aranżacji wnętrza. Im więcej pokazuje wizualizacja, tym pewniej czuje się klient. Wreszcie wybieramy konkretnie elementy stałego wykończenia i wyposażenia.

Projekt wykonawczy

Projekt wykonawczy zawiera pełną dokumentację dla wykonawców prac remontowo – wykończeniowych, w tym projekty ewentualnych wyburzeń, nowych ścian, wod – kan, elektryki, sufitów podwieszanych, specyfikację materiałową, rysunki dla stolarzy i podwykonawców.

Nadzór autorski

Nadzór autorski to końcowy, ale bardzo ważny etap w urzeczywistnieniu projektu wnętrza. Tylko wtedy klient może mieć pewność, że projekt zostanie zrealizowany zgodnie z założeniami. Projektant wnętrz zawsze działa w interesie właściciela, więc świadomość jego obecności jest gwarancją lepszego samopoczucia w czasie tak trudnym jak remont domu czy innej inwestycji. Ponadto wizyty architekta wnętrz pozwalają rozwiązać czasami nieprzewidziane sytuacje i zgodnie ze sztuką budowlaną, i bez szwanku dla wcześniej zaplanowanego charakteru wystroju wnętrza. Ze swojej strony nie ograniczam ilości wizyt na budowie na terenie Warszawy.

Zakończenie prac

Długie miesiące sumiennej i rzetelnej pracy nad projektowaniem wnętrza owocują sukcesem, kiedy i właściciel i ja jesteśmy zadowoleni ze wspólnego dzieła. Przez ten czas konsekwentnie buduję zaufanie klienta, aby nawet po zrealizowanym projekcie wnętrza mógł w każdej chwili zwrócić się do mnie z każdym pytaniem.

przykladowe wizualizacje